Vieši renginiai „Vaidilos“ teatre


„Vaidilos“ teatre vykstančių viešų renginių kalendorius

TRANSCENDENTINIS GARSAS | Ignas Maknickas

TRANSCENDENTINIS GARSAS | Ignas Maknickas

Data: 2018.12.05

Laikas: 19:00

Vieta: „VAIDILOS” TEATRAS, A.Jakšto g. 9, Vilnius

Aprašymas:

I dalis

Philip Glass · „Opening“ iš kūrinio „Glassworks“
Claude Debussy · Trys preliudai iš pirmosios knygos (nr. 8–10)
Claude Debussy · Etiudas nr. 8
Sergej Rachmaninov · Preliudai nr. 5, 12 ir 10 iš op. 32 ir nr. 2 iš op. 23

II dalis

Frédéric Chopin · Mazurkos op. 59
Frédéric Chopin · Sonata nr. 2 b-moll, op. 35

Ignas Maknickas (fortepijonas)

Ignas Maknickas gimė 1998 m. Santa Barbaroje, Kalifornijoje. Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokyklą baigė docentės Albinos Šikšniūtės fortepijono klasėje. Brandos atestatą su padėka už mokyklos vardo garsinimą bei konkursinius nuopelnus jam 2017 m. įteikė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šiuo metu Ignas studijuoja Londono Karališkoje muzikos akademijoje, prof. Joanna MacGregor klasėje – su 4 metų stipendija fortepijono bakalauro studijoms.
Ignas Maknickas yra tarptautinių ir nacionalinių jaunųjų pianistų konkursų laureatas: 2011 m. XIX tarptautiniame F. Šopeno jaunųjų pianistų konkurse Šafarnėje, Lenkija (I vieta); 2014 m. XX tarptautiniame „Young Virtuoso“ konkurse Zagrebe, Kroatijoje (I vieta) ir tarptautiniame konkurse Enschede, Olandijoje  (III-oji vieta ir Publikos apdovanojimas); 2017 m. Ignas tapo I-ojo nacionalinio LMTA/LISZTuania konkurso „Lisztofonija“  laureatu, o 2018 m. – Londono Karališkosios muzikos akademijos “Harriet Cohen” Bacho konkurse jam buvo įteiktas „Harold Samuel” apdovanojimas.
2017 m. Ignas buvo dalyvavo prestižinėse „Young Concert Artists“ perklausose New York‘e, o šiemet tapo sidabro medalio laimėtoju „Manhattan International“ muzikos festivalyje Jungtinėse Amerikos Valstijose. Šią vasarą Ignas buvo pakviestas dalyvauti (su pilna stipendija) Oksfordo fortepijono festivalyje.
Remiamas M. Rostropovičiaus fondo 2009-2017 m. Ignas dalyvavo meistriškumo pamokose „Music Fest Perugia“ festivalyje Italijoje bei G. Sebök akademijoje „Piano Pic“, Bagnères-de-Bigorre Prancūzijoje, grojo prestižiniuose renginiuose – Luvro koncertų salėje ir Cercle de l'Union interalliée rūmuose Paryžiuje, Šlėzvigo-Holšteino festivalyje Vokietijoje, I, II bei V Vilniaus fortepijono festivalyje, kurio baigiamajame koncerte „Į plačius vandenis“ su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru atliko F. Šopeno Antrąjį fortepijoninį koncertą. Kartu su M. K. Čiurlionio menų mokyklos jaunaisiais muzikais grojo Ermitaže Sankt Peterburge.
Ignas  taip pat grojo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu (būdamas 9 metų), Alikantės (Ispanija) universiteto filharmonijos, Dartingtono (Jungtinė Karalystė), Brunensis (Čekija) ir Kauno simfoniniais, Lietuvos, Šv. Kristoforo ir Klaipėdos kameriniais orkestrais. Šį rudenį Ignas Londone atliko Mocarto 23-ąjį koncertą K. 488 kartu su seniausiu Jungtinės Karalystės kameriniu orkestru The London Mozart Players, diriguojant maestro Geoffrey Simon.
Pirmieji Igno Maknicko rečitaliai vyko 2014 ir 2016 m. „Kristupo vasaros“ festivalio metu Šv. Kotrynos bažnyčioje. 2017 m. pianistas surengė rečitalį „Vaidilos“ teatre Vilniuje. 2018 m. Ignas atliko solinius rečitalius Steinway Hall Londone ir Tomo Manno Festivalyje Nidoje.

Ignas dalyvavo (su pilna stipendija) „Piano Texas“ festivalyje-akademijoje Fortvorte bei “Mozarteum“ tarptautinėje vasaros akademijoje Zalcburge, tobulinosi daugelio garsių pianistų, profesorių meistriškumo pamokose, tarp jų - J. Achucarro, D. Bashkirov, D. Cabassi, I. Cooper, P. Devoyon, B. Douglas, C. Elton, A. Grynyuk, S. Hough, Y. Kaplinsky, V. Kholodenko, J. Lowenthal, M. Papadopolous, J. Perry, M. Pressler, M. Rubackytė, N. Seriogina, T. Ungar, I. Vered. Nuo 2016 m. Ignas reguliariai dalyvauja maestro G. Simon meistriškumo pamokose Londone.

2013-2015 m. Igną rėmė G. Kuprevičiaus fondas „Gerasis ruonis, 2015-2016 m. - Vilniaus šv. Kristoforo Rotary klubas. 2017 m. Igną parėmė Sauliaus Karoso fondas ir p. Dalija Žutautienė. Nuo 2017 m. Igną globoja Vilniaus klubas.
2012 ir 2015 m. Ignas Maknickas buvo apdovanotas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštais. 2016 m. atlikėją Vilniaus meras Remigijus Šimašius apdovanojo Mažuoju Šv. Kristoforu „Už muzikos pasiekimus ir Vilniaus miesto garsinimą". Nuo 2016 m. Ignas Maknickas - „Arts Global“ fondo globotinis.

IGNAS MAKNICKAS

Kodėl pasirinkote muziko kelią?

Mano tėvai – klasikinės muzikos mylėtojai, būtent jie palydėjo mane į fortepijono klasę. Dar vaikystėje mokytojai pastebėjo, kad turiu neeilinį talentą, o vėliau ir pats ėmiau justi, kad su muzika man pakeliui. Yra posakis: jei gali, negrok. Negroti aš negaliu. Viduje jaučiu, kad muzika yra mano kelias ir pašaukimas.

Kokie momentai labiausiai džiugina muzikoje?

Man ypatingai įdomus pirmasis susitikimas su kūriniu: pažinimo procesas, kūrėjo minties interpretacija, istorinis kontekstas, emocija. Prisijaukinus kūrinį atsiranda gilesnis ryšys, laikas tirpsta ieškant neapčiuopiamojo „melos“ – žodžiais nepaaiškinamo grožio prisilietimo, esančio ne tik natose, bet ir kur kas giliau. Itin džiugina ir scena. Tai vieta, kurioje užsimezga dangiškas ryšys tarp kūrinio, kompozitoriaus, manęs ir klausytojo. Tik scenoje galiu atiduoti viską, ką turiu – dovanoti klausytojui kūrinio idėjas, persismelkusias per mane. Šis dovanojimo(si) procesas mane giliai jaudina ir teikia džiaugsmo.

Jeigu savo gyvenimą reikėtų apibūdinti vienu muzikiniu kūriniu – koks tai būtų kūrinys?

Frederiko Šopeno Barkarolė op. 60. Jau vien opuso numeris pasako, kad tai brandus šio kompozitoriaus kūrinys. Venecijos kanalais besiiriančio gondolininko daina tarsi atspindi ir mano gyvenimą. Barkarolėje yra ir džiaugsmo, ir dvejonių, tačiau pagrindinė tema šviesi ir viltinga.


______________________________________________________
Gerbiami žiūrovai, prašome gerbti vieni kitus ir atkreipti dėmesį, jog vaikai iki 7 metų į „Vaidilos klasikos“ koncertus neįleidžiami.

Pirkdamas bilietą į koncertą, neprieštaraujate, kad koncertas gali būti filmuojamas ir fotografuojamas, o jo nuotraukos viešinamos "Vaidilos Klasika" internetinėje svetainėje, žiniasklaidoje ar socialiniuose tinkluose.