Vieši renginiai „Vaidilos“ teatre


„Vaidilos“ teatre vykstančių viešų renginių kalendorius

Juodojo avangardo lyderis ANTHONY JOSEPH (Trinidadas ir Tobagas)

Juodojo avangardo lyderis ANTHONY JOSEPH (Trinidadas ir Tobagas)

Data: 2019.09.29

Laikas: 19:00

Vieta: Vaidilos teatras (Jakšto g. 9)

Aprašymas:

Nedažnai į Lietuvą atvyksta Karibų muzikos atlikėjai – ypač iš tolimojo Trinidado. Todėl džiugiai sutinkame vienu talentingiausiu ir patraukliausiu šiuolaikinės muzikos kūrėju įvardinamą Anthony Joseph – žmogų avangardą, trykštantį Karibų dvasios įkvėptu kūrybiškumu tiek muzikoje, tiek literatūroje bei pristatantį unikalų kalipso žanrą.
Trinidadas ir Tobagas ypatingas unikaliu muzikos stiliumi – čia XIX a. gimė afro-karibų žanras kalipso (angl. calypso), savo ritmais artimas Vakarų Afrikos ir prancūzų tradicijoms. Jis apima nuo Jamaikos ska, reggae, Dominikos, Barbadoso, Haičio tradicinio skambesio, soul, funk, Lotynų ritmų iki mažai mums žinomų aplinkinių salų melodijų. Stilius svarbų vaidmenį turėjo ne tik perteikdamas šalių istoriją, bet tapo ir pačios kalbos kūrėju, praturtinusiu Vest Indijos šnekamąjį žodyną. Jo pavadinimas kilęs iš žodžio kaiso, kuriuo Vakarų Afrikoje išreiškiamas susižavėjimas puikiu pasirodymu – tokį jums ir žada kalipso inspiruotas artistas Anthony Joseph.
Didžiojoje Britanijoje gyvenantis, tačiau iš Trinidado kilęs Anthony Joseph yra poetas, rašytojas, muzikantas ir dėstytojas, apdovanojimais bei stipendijomis įvertintas juodaodžių avangardo vedlys. Jo kūriniai ir performansai balansuoja tarp siurrealizmo, džiazo, Karibų kalbos bei muzikos ritmų, o norint jį pristatyti, kyla klausimas nuo ko pradėti – muzikos ar prozos, nes jis stiprus visur.
Muzikoje Anthony Joseph puoselėja Karibų šaknis: jo kuriami garsai žaidžia poliritmais, afrobeat, funk skambesiu, suliedami Kubos, Jamaikos, Trinidado, Haičio melodijas. Malonios ausiai muzikinės linijos bei žavi atlikėjo lyrika atkuria praeities, dabarties ir ateities atvaizdus, rezonuojančius su realiais įvykiais. O puikiai pamatuota, ritmiška, tekstūrinė žodžių tėkmė veda į paslaptingą dvasinę kelionę su lengvumu dvelkiančia Karibų atmosfera. Anthony Joseph piešiamas ritmo ir poezijos balansas priverčia judėti kūną bei skatina mąstyti, provokuodamas klausimus.

 

Video nuorodos:

https://www.youtube.com/watch?v=0TAZLG6E9Zw 

https://www.youtube.com/watch?v=XmlnDUvhGeI 

 

Bilietai nuo 14 Eur:   https://www.tiketa.lt/LT/anthony_joseph_21849


«2020 spalio»
PrAnTrKtPnŠtSk
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031